Vinný lístek

Rozlévané víno0,1 l0,25 l0,5 l
Bílé víno dle denní nabídky 40 Kč75 Kč135 Kč
Růžové víno dle denní nabídky 40 Kč75 Kč135 Kč
Červené víno dle denní nabídky 40 Kč75 Kč135 Kč
Prosecco49 Kč
Sekty a champagne 0,7 l
Bohemia sekt nealkoholilcký290 Kč
Prosecco DOC Treviso Frizzante390 Kč
Drappier Champagne Carte d’Or Brut1400 Kč
Bílá vína 0,7 l
Rulandské šedé
Polosuché víno barvy starého zlata. Ve vůni se objevují karamelové a medové tóny. Chuť je harmonická, plná a extraktivní, v náznaku se objevuje meruňková a pomerančová marmeláda. Jakostní víno s přívlastkem - výběr z hroznů.
(B/V BÁBÍČEK VACENOVSKÝ; Česká republika)
390 Kč
Riesling trocken
Středně plné suché víno s vyváženou kyselinou a chutí meruňek a broskví; vhodné k drůbeži, rybám a vepřovému masu.
(VILLA WOLF; Německo)
390 Kč
Chardonnay
Světlá barva se zelenými odlesky, aroma ananasu, hrušky, citrusových plodů s minerálním tónem. V chuti je čisté ovoce s tóny vanilky a hrušky. Dochuť je pěkně vyvážena diskrétní kyselinou.
(DOMAINE DE LA BRETONNIÈRE; Francie)
390 Kč
Sauvignon
Osvěžující aroma s tóny citrusů a čerstvě posečené louky, v chuti opulentní a dlouhé. Chuť je bohatá, s čistou dochutí, krásně vyváženou říznou kyselinou vína. Jakostní víno s přívlastkem - výběr z hroznů.
(DOMAINE DE LA BRETONNIÈRE; Francie)
390 Kč
Pouilly Fumé „Mademoiselle de T“
Minerální, jednoduchý a šťavnatý Sauvignon se dobře hodí k mušlím, ústřicím a všem mořským plodům stejně jako k čerstvým kozím sýrům. Pije se mladý.
(CHÂTEAU DE TRACY; Francie)
850 Kč
Chablis Vieilles Vignes
Velmi elegantní a jemné víno s diskrétním projevem vůní, s významnou minerální strukturou získanou z druhohorního vápence a s harmonickým a dlouhým závěrem. Výborně doprovodí mořské i sladkovodní ryby s máslovou omáčkou.
(JEAN-CLAUDE BESSIN GRAND VINS DE CHABLIS; Francie)
990 Kč
Růžové víno 0,7 l
Pinot Noir Rosé
Lehké a svěží víno s delikátní chutí ovoce a bobulí. Vhodný k lehkým jídlům.
(VILLA WOLF; Německo)
390 Kč
Červená vína 0,7 l
Frankovka
Víno granátové barvy. Kořenitá vůně skořice je doplněna zralými ostružinami. Chuť bobulového ovoce je plná, harmonická, s příjemnou tříslovinkou. Víno s potenciálem dlouhodobého zrání v láhvi. Jakostní víno s přívlastkem - výběr z hroznů.
(B/V BÁBÍČEK VACENOVSKÝ; Česká republika)
390 Kč
Chianti DOCG
Harmonické suché víno s jasnou rubínovou barvou, třešňovým nádechem a bohatou tříslovinou; vhodné ke zvěřině, jehněčímu, hovězímu masu a těstovinám.
(VILLA VISTARENNI, Itálie)
390 Kč
Château des Laurets Baron Edmond de Rothschild
Typické víno St. Emilionu, výrazný buket zralého červeného ovoce s tóny karamelu a čokolády, jemné třísloviny a svěží kyselina tvoří harmonické víno, které se snoubí s výraznějšími úpravami bílého masa či s pernatou zvěřinou, a nebo s hovězím masem se zeleninou.
(BARON EDMOND DE ROTHSCHILD; Francie)
890 Kč
Châteauneuf du Pape Rouge La Nerthe
Ročník je tvořen odrůdami Grenache, Mourvédre, Cinsault a Syrah, nyní je víno připraveno k pití, ale bude se ještě nejméně osm let pozitivně vyvíjet ve sklepě. Jeho bohatá chuť a jihofrancouzský temperament nejlépe doprovodí hovězí masa, kachní prsa na grilu nebo holuba či zvěřinu. Také s měkkými ovčími sýry tvoří dokonalou kombinaci.
(CHÂTEAU LA NERTHE CHÂTEAUNEUF DU PAPE; Francie)
1790 Kč
Při koupi lahve vína s sebou bude poskytnuta sleva ve výši 20 %
VINAŘSTVÍ
B/V Bábíček Vacenovský, Česká republika
Vinařství bylo založeno v září roku 2012 a jeho zakladatelé jsou vášnivý milovník vín Zdeněk Bábíček a vinohradník a vinař Petr Vacenovský. I za krátkou dobu existence vinařství, jsou vína vysoce oceňovány na domácích i mezinárodních konkurzech vín. K nejúspěšnějším patří vína z odrůdy Ryzlink rýnský. Cílem vinařství je produkce vysoce kvalitních přívlastkových vín z hroznů, vypěstovaných na historicky vyhlášených vinicích s výbornou polohou, která jim dává možnost propůjčit jejich jedinečnost a neopakovatelnost.
Weingut J.L. Wolf, Německo
Vinařství J.L.Wolf, které svojí tradicí sahá až do roku 1756, převzal v roce 1996 Ernst Loosen, který zde viděl možnost doplnit svou nabídku lehkých přírodně sladkých vín z Mosely o suché ovocné ryzlinky typické pro oblast Pfalz. Podobně jako u vinařství Dr. Loosen využil Ernst Loosen příležitost vybudovat další tradiční vinařství zpracovávající hrozny pouze z těch nejlepších poloh. Nejlepší polohy, staré keře (průměrného stáří 20 – 35 let), a s tím spojené nízké výnosy jsou základními poznávacími znaky tohoto vinařství. Zvláště vína z těch nejlepších vinic však potřebují alespoň 1-2 roky čas, aby ukázala svůj opravdový potenciál. Vinařství hospodaří celkem na 11 ha vinic, kdy 80 % tvoří odrůda ryzlink, zbytek pak Pinot blanc, Pinot gris a Pinot noir. Roční produkce vinařství je asi 80 000 lahví vína.
Villa Vistarenni, Itálie
Rozsáhlá usedlost Vistarenni leží mezi Radda a Gaiole v Chianti, 580 metrů nad hladinou moře a její dominantou je nádherná vila ze 16. století. Je vlastnněna rodinami Strozzi a Sonnino, název sám je etruského původu a poprvé bylo místo osídleno již v roce 1049. Usedlost se nyní rozkládá na 650 hektarech vinic, olivových hájů a lesů. Průměrná roční produkce vína činí 2300 hl.
Champagne Drappier, Francie
Ve 12. století okupovali dnešní sídlo Drappier cisterciánští mniši z Clairvaux, a sám sv. Bernard se podílel a vybudování nádherně klenutých sklepů, které slouží dodnes. Důležitým milníkem se stal rok 1808, kdy se Loius Drappier usadil ve vesničce Urville (Cote des Bars) a začal kultivovat a rozvíjet místní vinice, které mají k dnešnímu dni rozlohu 40 ha – neobsahují však 17 ha, které jsou smluvně zajištěny v Montagne de Reims a v Côte des Blancs. Roku 1870 byly vyhloubeny další ohromné sklepy do křídovitého podloží v Remeši, kde dnes zraje nejlepší cuvée domu. Od počátku 21. století vedou společně společnost André a jeho syn Michel jako 8. vinařská generace s vidinou, že v započaté historii bude v budoucnu pokračovat jeden z tří malých Drappiérů. Zvláštností a ojedinělostí je produkce lahví s velkým obsahem až do velikosti Melchizedec (30litrů). Jako jediný nechává Drappier víno kvasit v samotných velkých lahvích. Neméně zajímavé je Cuvée Charles de Gaulle, které je původně připravované na počest této osoby, která si šampaňská vána Drappier velmi oblíbila. De Gaulle je prý nechával servírovat i při oficiálních příležitostech v Elysejském paláci, byť dle protokolu se mělo podávat víno jiné.
Domaine de la Bretonnière, Francie
Rodinné vinařství ležící u města Nantes v apelaci Muscadet Sèvre et Maine sur lie, produkuje lehká a komplexní suchá bílá vína z odrůdy Melon. Jsou vynikající k mořským plodům, zejména ústřicím, které se ostatně kultivují v nedalekých sádkách u pobřeží Atlantického oceánu. Muscadet z Bretonnière je důkazem, že i skutečně levné víno může být perfektní.
Château de Tracy, Francie
Château de Tracy je vinařství, které je právem považováno za legendu. Bylo založeno roku 1396 a dodnes je ve vlastnictví skotsko-francouzské šlechtické rodiny d´Estutt. Vína Pouilly-Fumé z Tracy jsou taková, jaký je sám Hrabě Henry d’Estutt d’Assay. Aristokratická, uhlazená, plná elegance.
Jean-Claude Bessin Grand Vins de Chablis, Francie
Když Jean Claude Bessin převzal před 19-ti lety toto historické vinařství od svého tchána, počala se nová kapitola domu. Původně architekt a především naprostý perfekcionista dovedl vína ze stařičkých vinic Chablis k dokonalosti.
Compagnie Vinicole Baron Edmond de Rothschild, Francie
Pravnuk p. Jamese Rothschilda (majitele Château Lafitte Rothschild) pokračuje v rodinné tradici jak finanční tak i vinařské a kupuje v roce 1973 Château Clarke (Bordeaux, Listrac-Medoc) a Château Malmaison (Bordeaux, Moulis en Medoc), a zakládá vinařskou společnost Compagnie Vinicole Baron Edmond de Rothschild. Firma investuje do rekonstrukce a nové výsadby vinic a do nových akvizicí nejen ve Francii, ale i v ostatním vinařském světe- Jižní Afrika, Argentina, Španělsko a Nový Zéland. Vinařství patří mezi velmi dobře hodnocená odborníky vín. Rodina Rothschildů tvoří vína s charakterem, s láskou a respektem k přírodě.
Château La Nerthe Châteauneuf du Pape, Francie
Château La Nerthe patří k nejstarším a také nejuznávanějším vinařstvím v Châteauneuf du Pape. Víno se tu pěstuje od roku 1560 a v 18. století se právě Château La Nerthe zasloužilo o celoevropskou slávu vín Châteauneuf du Pape. Již tehdy se zdejší skvostná vína dovážela na vybrané stoly v Anglii, Německu, Itálii a Španělsku. Dnes hospodaří Château La Nerthe na 90ti hektarech vinic s převážně starými keři. Průměrné stáří keřů je 40 let a nejstarší stále plodící vinice je z roku 1893! Vína ze Château La Nerthe jsou skvělou ukázkou tradičně vinifikovaných, velkých Châteauneuf du Pape.